zapatrzony w liczby, czyli

Kilka słów o mnie

tomasz habdas

(ur. 1987) - ekonomista, influencer, nie wyobrażający sobie swojego życia bez liczb.

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Już w trakcie studiów wiedziałem, że najbardziej interesują mnie liczby oraz funkcjonowanie firmy jako żywego organizmu. Dlatego też jako specjalizację wybrałem ekonomię przedsiębiorstw, co pozwoliło mi zgłębić teoretyczną wiedzę z zakresu finansów i zarządzania przedsiębiorstwem. 

Pracę rozpocząłem jeszcze w trakcie studiów, w centrali jednego z większych banków w Polsce. Początkową zajmowałem się sprzedażą bezpośrednią produktów bankowych, co nauczyło mnie rozmowy i obsługi klienta na najwyższym poziomie. Szybko awansowałem na kierownika zespołu sprzedażowego. To stanowisko mocno rozwinęło moje kompetencje, zarówno te miękkie jak i twarde. Przede wszystkim nauczyłem się zarządzać ludźmi oraz poznałem tajniki skutecznej motywacji. Z drugiej strony, w trakcie realizacji kampanii sprzedażowych nabyłem nowe umiejętności analityczne. 

Po trzech latach pracy w banku postanowiłem założyć własną firmę i tak rozpoczęła się moja przygoda z gastronomią, która trwa do dzisiaj. Przez ponad sześciu lat prowadziłem w Warszawie dwie klubokawiarnie. Dodatkowo w 2016 roku rozpocząłem projekt „Liczby na talerzu”- platformę do dzielenia się wiedzą z zakresu zarządzania lokalem gastronomicznym od strony przychodowej ale i kosztowej. Od 2017 roku „Liczby na talerzu” poszerzyły swój zakres o szkolenia, sesje warsztatowe i przede wszystkim, konsultacje indywidualne pomagające innym restauratorom w uporządkowaniu firmy. Zawsze powtarzam, że każdy właściciel powinien znać swoje liczby, dlatego też duży nacisk w pracy kładę na odpowiednie raportowanie oraz analizowanie wyników finansowych oraz wyciąganie z tego odpowiednich wniosków.

Prywatnie jestem wielkim pasjonatom gór- od pieszych wycieczek, przez wspinaczkę aż po trekking wysokogórski. To w jaki sposób kształtują mnie góry, również znajduje swój wydźwięk w mojej pracy o czym często opowiadam innym w trakcie prelekcji i spotkań motywacyjnych. Pasja rozwija i dodaje skrzydeł do działania.